Półotwarte połączenia na jaskółczy ogon najczęściej są stosowane w przypadku produkcji szuflad z litego drewna. Dzięki opcjonalnym szablonom można również znacznie rozszerzyć zakres zastosowania przyrządu, który pozwoli na wytwarzanie także innych połączeń, jak na przykład połączeń czopowych lub otwartych połączeń na jaskółczy ogon, a to w dwóch rozmiarach połączeń.
Za pomocą FD600 można frezować elementy o szerokości do 610 mm lub wykonywać wiele seriowych połączeń. Z podstawowym szablonem do półotwartego połączenia na jaskółczy ogon o szerokości 12,7 mm można połączyć materiał o grubości 11-25 mm.
W zależności od rodzaju i szerokości połączenia maksymalna oraz minimalna grubość elementu jest inna dla każdego szablonu.
Półotwarte połączenie na jaskółczy ogon
|
Otwarte połączenie na jaskółczy ogon
|
Połączenie czopowe
|
|
|
|
Półotwarte połączenie na jaskółczy ogon
12,7 mm
Grubość elementu 11-25 mm
Półotwarte połączenie na jaskółczy ogon
6,3 mm
Grubość elementu 8-12 mm
|
Otwarte połączenie na jaskółczy ogon
19 mm
Grubość elementu 16-25 mm
Otwarte połączenie na jaskółczy ogon
12,7 mm
Grubość elementu 8-19 mm
|
Połączenie czopowe
12,7 mm
Grubość elementu 8-22 mm
Połączenie czopowe
8 mm
Grubość elementu 8-15 mm
|
Praca z przyrządem jest naprawdę bardzo łatwa. Wystarczy tylko docisnąć obrabiany element do korpusu urządzenia, następnie przymocować wybrany szablon, wyregulować głębokość frezowania, a za pomocą pierścienia kopiującego zamocowanego w frezarce ręcznej wyfrezować wybrane połączenie.
Do przyrządu zalecamy dodatkowo zakupić uniwersalną płytę frezarską FRB170, którą można przymocować w miejsce orginalnej płyty do stołu frezarki górnowrzecionowej.
Jeśli do oryginalnej podstawy nie można przymocować pierścienia kopiujacego, który znajduje się w opakowaniu, to w tym przypadku zakup uniwersalnej płyty frezarskiej może okazać się niezbędny. Płyta zawiera stożek centrujący, który służy do mocowania w tulejach zaciskowych 8 i 12 mm oraz za pomocą, którego można wyśrodkować nie tylko samą płytę, ale przede wszystkim stożek pozwala na precyzyjne wyśrodkowanie pierścienia kopiującego w stosunku do osi wału.
Jeśli pierścień kopiujący całkowicie nie znajdzie się w osi to wytworzone połączenie nie będzie dokładne, ponieważ z powodu obracania się frezarki górnowrzecionowej na szablonie nie będzie możliwości dokładnego frezowania.
Przed korzystaniem z przyrządu zalecamy uważnie przeczytać instrukcję obsługi. W celu osiągnięcia naprawdę idealnego połączenia należy zwrócić uwagę, aby przyrząd oraz wszystkie elementy były prawidłowo ustawione.
W celu prawidłowego ustawienia oraz poprawnego korzystania zapraszamy do obejrzenia naszego filmu instruktażowego.