Społeczna odpowiedzialność firmy

IGM Logo na budově

Rola firem w społeczeństwie ciągle się zmienia i ewoluuje. Dziś głównym celem firmy nie jest wyłącznie zysk finansowy, ale także wzięcie odpowiedzialności za wpływ na społeczeństwo i jego otoczenie.

Jako firma rodzinna zdajemy sobie sprawę z tego, że ponosimy odpowiedzialność wobec naszych pracowników, klientów, dostawców i lokalnej społeczności.

Naszym celem jest przestrzeganie wartości społecznych, etycznych i środowiskowych. Chcemy pozytywnie wpływać zarówno na każdego, kto ma z nami kontakt, jak i chronić środowisko. Wszystkie nasze procesy biznesowe spełniają wymagania certyfikacji ISO.


Firma i klienci

Współpracujemy z szeroką gamą klientów od majsterkowiczów, profesjonalistów, firm przemysłowych po szkoły. Naszym priorytetem jest zrozumienie ich potrzeb i zaproponowanie różnych rozwiązań ich problemów poprzez oferowane przez nas produkty.

Firma a zákazníci

Cenimy wszystkich naszych klientów i staramy się oferować im wysokiej jakości produkty w uczciwej cenie oraz ponadstandardową obsługę i doradztwo.

Dopasowujemy naszą ofertę tak, aby każdy zainteresowany mógł z niej wybrać coś dla siebie. W przypadku niejasności lub jakichkolwiek problemów klienci mogą skontaktować się z nami przez czat w sklepie internetowym, e-mail, sieci społecznościowe, telefon lub odwiedzić nasze centrum sprzedaży osobiście.

Na naszej stronie internetowej publikujemy różnego typu artykuły, na przykład jak wybrać odpowiedni produkt albo instrukcje pomocne przy realizacji różnych drewnianych projektów.

Na naszym kanale youtube regularnie publikujemy videa prezentujące nasze maszyny - filmy sami nagrywamy w naszym centrum testowym. Oprócz tego udostępniamy inne filmy informacyjne o naszych produktach.

Točení videa v dílně
Testovací centrum

Nasze miejsce pracy

Dążymy do stworzenia przyjemnego środowiska pracy, pełnego wsparcia i zrozumienia, w którym każdy może maksymalnie rozwijać swój potencjał, niezależnie od wieku, różnic etnicznych czy religijnych.

Staramy się zapewniać atrakcyjne możliwości pracy, a tym samym przyciągać wysokiej jakości, zdolnych pracowników. Regularnie inwestujemy w rozwój naszych pracowników, aby zapewnić naszym klientom ponadstandardową obsługę, doradztwo i serwis. Naszym celem jest uzyskanie jak najlepszych wyników podczas pracy z oferowanymi przez nas narzędziami i maszynami.

Open office

W celu rozwijania się robimy cztery następujące rzeczy:

1. Nasi pracownicy przechodzą szkolenia w firmie i poza nią.

Tematyka szkoleń obejmuje zachowania klientów, umiejętności sprzedażowe, umiejętności menedżerskie, rozwój zawodowy, prawidłowe sortowanie odpadów, bezpieczeństwo i higienę pracy. Pracownicy IGM są motywowani do zdobywania kwalifikacji poprzez własny plan rozwoju osobistego.
 

2. Chcemy, aby wszyscy pracownicy przyczyniali się do sukcesu naszej firmy.

Nasi pracownicy są nagradzani rocznymi i miesięcznymi premiami w zależności od tego, jak firma radzi sobie ekonomicznie. Są również odpowiednio wynagradzani za swoją pracę. Wynagrodzenie jest powyżej średniej w porównaniu z zarobkami w tych samych zawodach i w danym regionie.

Zasedacka
Kuchynka

3. Dbamy o zdrowie naszych pracowników.

Co roku płacimy za badania lekarskie u lekarza zakładowego. Wspieramy wszystkich, którzy wyznają zdrowy tryb życia, na przykład jeżdżą do pracy rowerem lub chodzą pieszo. Przyjemne i bezpieczne środowisko pracy to dla nas oczywistość.
 

4. Oprócz opinii i życzeń naszych klientów jesteśmy otwarci i słuchamy opinii i sugestii wszystkich naszych pracowników.

Co roku przeprowadzamy osobiste wywiady z pracownikami, którzy też mogą w każdej chwili zgłosić komentarze lub uwagi, które zostaną przedyskutowane.


Wspieramy

Lokalne społeczności

Naszym zobowiązaniem jest wspieranie lokalnych społeczności i organizacji charytatywnych..

W roku 2020 zdecydowaliśmy się wesprzeć finansowo Fundację Kryštůfek, Fundację Dobrý Anděl oraz Czeski Związek Ochrony Przyrody. Każdego roku wspieramy również lokalną społeczność sportową TJ Sokol Tuchoměřice.

Dobrý Anděl
Český svaz orchanářů přírody
Kryštůfek
Sokol Tuchoměřice

Edukacja

Wspieramy wspólne warsztaty stolarskie i rzemieślnicze, które oferują kursy edukacyjne dla dzieci i dorosłych.

Są to Hobbylab w Rousínov pod Brnem, warsztat społeczności PONK w Pradze oraz inkubator rzemiosła w Ostrawie. Oferujemy szkołom obniżone ceny na zakup maszyn i narzędzi. Są to na przykład Akademia Sztuki, Architektury i Wzornictwa w Pradze, Liceum Rzemiosł Budowlanych Brno-Bosonohy, Zintegrowane Liceum Semily i Uniwersytet Techniczny w Brnie.

Hobbylab
Fajna dílna
Ponk
Fakulta Architektury
Brno Bosonohy
UMPR

Ochrona środowiska

Chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby oszczędzać i chronić nasze środowisko.

Staramy się wytwarzać jak najmniej odpadów, które trafią na wysypisko. Dlatego likwidujemy wszystkie materiały z największym wyczuciem. Poddajemy recyklingowi następujące materiały: papiery, tworzywa sztuczne, kartony po napojach, drewno, metale, chemikalia, oleje, żarówki, odpady elektryczne i bioodpady.

Ponk
Fajna dílna
Hobbylab

Część terenu firmy stanowi również teren trawiasty, na którym zasadzono kilka wiele drzew, krzewów i roślin. Wybudowano tu również kompostownik, do którego wnosimy wszystkie firmowe bioodpady. W całym kompleksie stosujemy żarówki LED, które oszczędzają przyrodę dzięki niskiemu zużyciu energii i długiej żywotności.

IGM Zahrada

Produkcja lokalna

Wspieranie czeskiej produkcji jest dla nas ważne i dlatego wiele naszych produktów jest projektowanych i produkowanych w Czechach.

Wśród kluczowych produktów znajdują się na przykład Szablon do połączeń blatów kuchennych FK, Szablon do wiercenia zestaw lub Urządzenie do połączeń na jaskółczy ogon FD. Wspieramy również produkcję na terenie UE. Na przykład dostarczamy frezy trzpieniowe CMT Orange Tools produkowane we Włoszech oraz wiele innych produktów wytwarzanych w Austrii, Polsce czy Niemczech.

FK650
FKP900
FD300

BHP a nasi dostawcy

Bezpieczeństwo i zdrowie pracowników oraz wszystkich osób poruszających się na terenie naszego zakładu jest zapewnione na wszystkich stanowiskach pracy.

Cały sprzęt i procedury pracy są zaprojektowane tak, aby były bezpieczne. Zapewniamy pracownikom odpowiedni sprzęt ochronny, informacje i szkolenia. Aby zapewnić bezpieczeństwo i ochronę zdrowia w miejscu pracy współpracujemy z profesjonalną firmą PREVENT, która jest czeskim liderem w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Sklad
Prodejna

Prawa człowieka

Poszanowanie praw człowieka powinno być podstawą każdego społeczeństwa.

Wierzymy, że każdy ma prawo do pracy w środowisku zawodowym bez nękania i wykorzystywania. Dotyczy to zarówno naszych pracowników, jak i wszystkich naszych dostawców. Dlatego regularnie je sprawdzamy, albo z pomocą naszych lokalnych przedstawicieli, albo sami odwiedzamy dostawców. Chcemy mieć pewność, że pracownicy w fabrykach naszych dostawców nie są narażeni na niebezpieczne warunki pracy, pracę przymusową lub inne nieetyczne traktowanie. Jesteśmy między innymi członkiem organizacji SEDEX, która dąży do poprawy warunków pracy dostawców sieciowych.

Prodejna